Co je to vlastně láska ??

29. srpna 2005 v 0:45 | jeanuska |  Plkání
Láska s velkým L. Téma mnoha a mnoha filosofů a všech lidí vůbec. Každý z nich touží po nějakém popsání a snad i po tom jak definovat to, čemu říkáme láska.

Myslím si, že se nikdy nedohodneme více lidí, než právě ti dva, kteří spolu svoji lásku prožívají. Nemyslím, že existuje něco jako láska s malým l. Láska je právě ta jedna, která dává člověku chuť do života a sílu tvořit, která spočívá v porozumění a poznání sama sebe a hlavně toho druhého a také v příjmutí jeho názoru a osobnosti. Pocit, který překonává, vyvrací a vytváří myšlenky o skutečné bytí. Pocit, který člověku dává snahu a pochopení pomáhat a být nablízku milovanému. Láska znamená milovat tělem i duší a vždy je záležitostí právě těch dvou zamilovaných. Pro jednoho samotného je láska nešťastná, pro tři či víc je falešná a žárlivá. Milovat také znamená chtít být pro druhého a chtít pro něj dobro. Všechno to co jsem napsala je důvodem ke zpestřování a prohlubování vzájemných vztahů. Chození do kina, divadla, klubů. Společné trávení co možná největšího množství času. Tím vzniká kouzelné kolo štěstí, které se otáčí a přináší spokojenost, radost a štěstí ze života. Jestli má láska něco společného se sexem? Sex patří a je nedílnou součástí lásky a života. Láska a sex jsou nejsilnějšími fenomény lidského bytí a prolínají se jeden s druhým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 30. srpna 2005 v 20:20 | Reagovat

Jani, musím reagovat na Tvoji myšlenku a úvahu o lásce. Myslím si, že každý věk může přinést nějaké citové pouto ať už k jiné osobě či třeba nějaké transcendentní bytosti, kterou jsme třeba nikdy neviděli. Lásku asi chápe každý člověk trochu jinak. Záleží to podle mého názoru na zkušenosti, postojích člověka a určitě i pohlaví. Dívka v adolescenci, nebo pubescenci jinak prožívá tento "pocit zamilovanosti", než padesátiletý muž od rodiny. Psala si spíše o tomto pocitu, který jsem dal do uvozovek než o lásce jak ji chápu já. Láska dvou lidí je podle mě nejenom prožitek, ale také například soudržnost, přátelství, tolerance atd. Zdravím Tě Jirka

2 michalos michalos | E-mail | Web | 6. listopadu 2005 v 12:11 | Reagovat

Někdy si kladu otázku existuje vůbec opravdová láska??? jestli jo tak bych ji chtěl vidět lidé své hodnoty vidí pouze v penězích. Možná existuje pár lidí kteří mají jinné hodnoty ale lidi které vidím kolem sebe hodnoty lásky přenesly do hodnoty peněz je to smutné ale je to tak......

3 to michalos to michalos | 18. listopadu 2005 v 14:47 | Reagovat

tuhle otázku jsem si kladla už tolikrát, a pokaždé, když se zamiluju, tak si říkám, že ano. S rozchodem to zase ale hasne.. Takže stále čekám a čekám..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.