Existují andělé ??

29. srpna 2005 v 0:39 | jeanuska |  Citový šachy
Dobře, jsem anděl. Ale co se stane, ukážu-li křídla? Pochybuju o tom, že se někdy vrátím. Kam? Do nebe?! Ale nenech se vysmát.

Nebe není, tak jako není peklo. Tak jako nejsou andělé? A jak si je představuješ? Vysokou útlou dívku, v bílých šatech, dlouhými blonďatými vlásky a s křídly na zádech? Ale no tak. Tvrdíš, že na anděly nevěříš? Tak co ti dává sílu do prázdného rána? Ne, andělé jsou!
Mnoho jich chodí po zemi. Mnoho jich umírá pro lidi. Mnoho jich bloumá věčně bez lásky, bez zášti. Prý nemáme mít pocity. Máme být éterické bytosti v něčích snech. Přesto tomu tak není. Na ulici by jsi mě nepoznal, ani by ses za mnou neohlédl. Ani první setkání tě nepřesvědčí o tom, že bych byla jiná. Ani o to neusiluju.
Jednou ti ukážu, že ráj nemusí být v nebi. Jednou zjistíš, že máš sám křídla. Možná už to víš, ale stejně jako já se je bojíš roztáhnout, ukázat světu. Mně už je jednou zlomili. Zpřeráželi je a já se tenkrát stala andělem apokalypsy. Nikomu jsem nechtěla dovolit, aby lámal další křídla. Tehdy vzplál můj meč. Jenže v mém zoufalství jsem setla hlavu prvnímu, kdo se přiblížil. Chtěl spasit můj život, místo toho jsem setla jeho křídla. První ranou je meč rozpadnul. Ukryla jsem svoje zlámaná křídla a už jsem víckrát netoužila být zase člověkem. Nežádala jsem o city, přesto si mě našly. Bez varování a bez jakékoliv zdvořilosti vběhly přímo do mého srdce. Marně jsem se bránila. Zalezly hluboko dovnitř a odmítají svůj úkryt opustit. Z trosek znovu postavily funkční orgán. Srdce opět bije pro někoho jiného, než jsem já. Ale jen slabě, bojí se. Mé oči dostávají znovu jas a ústa se častějí formují do úsměvu. A křídla opět zesílila. Jednou je snad znovu roztáhnu a rozlétnu se - s tebou. A ty mi ukážeš to, co tak dlouho marně hledám - tvé soukromé nebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kito Kito | 3. září 2008 v 21:23 | Reagovat

TO JE KRÁSNÝ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.